prodej domu
 
Máte finanční problémy a rozhodli jste se pro prodej domu v Písku, abyste nepříznivou situaci vyřešili? Faktem sice je, že zbavovat se hodnotné nemovitosti není dvakrát rozumné, ovšem pouze za běžných okolností. Vy ale peníze zřejmě nutně potřebujete, jinak byste o prodeji možná vůbec neuvažovali. Ať je to jak chce, poměry na tuzemském realitním trhu jsou vašemu záměru rozhodně nakloněny. Přestože zdražování v posledních týdnech citelně polevilo, ceny jsou díky dlouholetému a masivnímu růstu rekordní. Písek je navíc jednou z nejžádanějších destinací v jižních Čechách a za kvalitní nemovitost jsou zde lidé ochotni velmi slušně zaplatit. Aby pro vás ale obchod dopadl co nejlépe, měli byste jeho realizaci svěřit do rukou spolehlivých odborníků. Že nevíte, jak vybrat schopného realitního makléře? Nevadí, trochu vám napovíme. A pro případ, že byste se snad nakonec rozhodli dům si ponechat a vylepšit svou finanční situaci alespoň jeho pronájmem, podíváme se, zda by něco takového vůbec dávalo smysl.
 
 

Než prodáte dům v Písku, přemýšlejte!

Určitě dobře víte, jak je to v České republice s cenami nemovitostí. Díky značnému růstu, který byl obzvláště citelný zejména v posledních třech letech, jsou dnes tak vysoké, že si vlastní byt nebo dům může pořídit jen člověk s výrazně nadprůměrnými příjmy nebo s velkými úsporami. A protože významně zdražily také hypotéky, je situace s bydlením pro mnoho našich spoluobčanů poměrně složitá. Pokud zcela vážně uvažujete o tom, že byste své finanční problémy vyřešili prodejem domu v Písku, který vlastníte, neukvapte se. Tato třicetitisícová obec s bohatou historií je totiž velice atraktivním místem pro život a kvalitní nemovitost zde bude mít vždy vysokou hodnotu. A ačkoliv může dojít k nějakému cenovému poklesu, z dlouhodobějšího hlediska váš rodinný dům nebo vaše vila na ceně rozhodně neztratí.

Přesto chcete nebo snad dokonce musíte nemovitost prodat? Pak se tedy alespoň podívejte, jak vybrat tu nejlepší realitní kancelář. Pokud totiž šlápnete vedle, může se vám to celkem prodražit!

Chce to zkušeného odborníka!

Když chcete opravit pračku nebo když například potřebujete právní radu, obvykle se obrátíte na nějakého odborníka a nebudete se sami pouštět do něčeho, čemu příliš nerozumíte. Není to tak? A když už začnete hledat specialistu, tak pokud možno takového, který patří k nejlepším. Podobně byste měli uvažovat také v situaci, kdy se chystáte zpeněžit váš dům. Zkrátka si dejte záležet, aby se vám podařilo sehnat zkušeného makléře. V sázce je hodně! Ceny nemovitostí totiž stále rostou a krok nesprávným směrem by vás mohl vyjít draho! A jak dobrého makléře poznáte? Měl by mít především toto:

  • Doklad o vykonání profesní zkoušky nebo alespoň odpovídající úroveň vzdělání
  • Dostatečně dlouhou praxi v realitním oboru
  • Co nejvíce kladných referencí od svých dosavadních klientů

Vyřeší vaši situaci pronájem?

Hledání schopného profesionála nemusí být nijak složité. O doklady týkající se kvalifikace můžete vytipovaného makléře požádat přímo. Chcete-li zjistit něco o tom, jak byli s jeho službami spokojeni lidé, kteří s ním spolupracovali před vámi, nezbývá vám, než důkladně zapátrat na internetu. Zkuste sociální sítě nebo některý ze specializovaných webů, který je zaměřen na obchod s realitami, případně rovnou na zprostředkování realitních služeb. Zkušeného a spolehlivého odborníka byste si měli samozřejmě opatřit také v případě, kdy si spočítáte, že by vám s vyřešením vaší svízelné finanční situace mohl výrazně pomoci „pouhý“ pronájem. Zkrátka tehdy, když se rozhodnete od prodeje domu přece jen ustoupit. Vzhledem k tomu, že nájmy v České republice rostou a měly by růst i nadále, může dávat takové řešení smysl. Je navíc pravda, že nabídka v segmentu realitního trhu, který je zaměřen na pronájem rodinných domů, u nás není příliš široká a tak může být o vaši nemovitost docela slušný zájem. Bude pochopitelně záležet i na tom, jak vysoko nastavíte činži. Víte ale, jak na to?

Alespoň 5 % ročně!

Faktem je, že ať už se vydáte cestou prodeje nebo jen pronájmu vašeho domu, s určením rozumné nabídkové ceny nebo se stanovením odpovídající činže si nepochybně poradí zkušený makléř. Vy se tím příliš trápit nemusíte. Je-li řeč o pronájmu, měl by vás ale zajímat alespoň jeden důležitý pojem. A sice tzv. výnosnost. Ta by měla činit přibližně 5 % ročně. S ohledem na to pak činži spočítáte docela snadno. Má-li vaše nemovitost přibližnou tržní hodnotu okolo deseti milionů korun, měl by roční výnos z jejího pronájmu dělat zhruba 500 tisíc. Rozumné nájemné by se proto mohlo pohybovat okolo 40 tisíc korun měsíčně.

Máte pocit, že vám tolik peněz nikdo platit nebude? Nezapomeňte, že volných domů k pronájmu je jako šafránu. A jihočeský Písek je navíc velmi atraktivní město!

agama

Prodej mláďat

mláďata momentálně nejsou k dispozici

Blog / Novinky

Brožura k Agamě

 

 

Ke stažení jednoduché a zkrácené informace k chovu agamy vousaté

Agama vousatá předání chovateli

Často se mne ptáte jak máte převést mládě agamy vousaté domu.

1) doma nachystejte a vyhřejte terárium

2) v autě by měla být teplota min. 20 stupňů v zimě

3) všechna mláďata odemne ochází

- v plastové krabičce, vložené do termotašky a v zimě s výhřevným sáčkem

agama vousatá

Inzerce